Najčastejšie kladené otázky

Najčastejšie kladené otázky

V čom spočíva základ Vašej kozmetiky a aké sú účinné látky?

Naša spoločnosť sa vydala na zložitú cestu konope ako prvá v Českej republike. Uvedli sme na trh konopné preparáty, ktoré nemajú kúzlo vyliečiť všetko a hneď. Preto je nutné si uvedomiť, že priaznivé účinky sa dostavia pri pravidelnej a riadnej aplikácii. Niekomu konope prinesie okamžitú úľavu, niekto si musí chvíľu počkať a ako to už býva, nájdu sa aj jedinci, ktorí su nespokojní. Jednotlivé receptúry kozmetiky CANNADERM sú postavené na základnom prirodzenom princípe hydratácie v ľudskej koži.

Prirodzený hydratačný systém ľudskej kože je založený na prírodnej zákonitosti emulznej sústavy voda a olej, kde tuková časť je zložená z voľných mastných nasýtených a nenasýtených kyselín, ich esterov s glycerínom, ktoré pôsobia ako kožné emulgátory vedľa ceramidov. To je základ kožného filmu, ktorého obnova je najväčším prianím a snom každého dermatológa pre zdravú a hydratovanú kožu. CANNADERM teda obsahuje ako základ konope v podobe cenného oleja, ktorý je hlavnou účinnou látkou. Konope obsahuje vysoký, pre ľudský organizmus nevyhnutný a dokonalý pomer vitagénov (nenasýtených mastných kyselín) a jeho zastúpenie v derma-preparátoch CANNADERM je vyšší ako 25%.

Obsahuje kozmetika omamné a návykové látky?

Konopné semienko neobsahuje známu skupinu cannabinoidov, v ktorých je obsiahnutý omamný (v skratke uvedený) THC. Kozmetika CANNADERM obsahuje výhradne látky získávané z konopného semena. Návykové účinky sú zaznamenané len v zmysle užívateľsky príjemnej a šetrnej kozmetiky. Dlhodové používanie je pre detskú i zrelú pokožku prínosom a pre užívateľov odmenou v starostlivosti o zdravý a krásny vzhľad. Všetky naše preparáty sú dermatologicky testované na 1. lekárskej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe výhradne na ľuďoch.

Môžem kozmetiku používať i keď nemám problém? A je časovo obmezená?

Vzhľadom k tomu, že je špeciálna kozmetika z konope CANNADERM primárne určená pre osoby trpiace prejavmi atopie, lupienky, suchej, citlivej, podráždenej pokožky,  je jej využitie u bezproblémového typu pokožky žiaduce pre udržanie zdravého a bezproblémového stavu. Napr. preparáty z radu regeneračného, Robátko krém, Robátko olej, mydlo, pena a pod. doplňuje Cannaderm o nepostrádateľné a cenné látky a vytvára tak zvýšenú odolnosť pokožky proti nepriateľskému a neviditeľnému svetu vírusov a baktérií pôsobiacich v našom životnom prostredí.

V čom spočívá jej účinnosť?

Vitagény (nenasýtené mastné kyseliny), ktoré konopná bylina obsahuje ako jediná v rastlinnej ríši vo vysokom a dokonalom pomere, sú nevyhnutné pre správnu funkciu pokožky. Človek je naplno odkázaný na prísun týchto látok z prírody, pretože si ich jeho organizmus nedokáže sám vytvoriť. Preparáty CANNADERM pokožku či jej poruchy neliečia, ale optimalizujú prirodzený regeneračný cyklus kožnej bunky, ktorý je narušený.. Vytvárajú tak pre kožnú bunku medzibuničné bezkonfliktné prostredie a zároveň dopĺňajú chýbajúce a potrebné látky. U všetkého živého platí zásada: harmonické životné prostredie = bezkonfliktné prostredie. Kožná bunka je naprogramovaná k svojej obnove a jej životnost je 28 dní.Pokiaľ sa poškodenej, narušenej a citlivej kožnej bunke vytvorí optimálne životné prostredie, bude o tomto informovať i nasledujúcu generáciu a príde k žiadanému zdravému stavu a prirodzene krásnemu vzhľadu.

Obsahuje Vaša kosmetika pre telo neprirodzené substancie?

Kozmetika CANNADERM vo svojom základe obsahuje pre človeka už zmienený prirodzený emulzný systém. Olej konopný, špeciálne upravenú vodu a prínosné doprovodné látky.Zásadne nepoužívame pre telo neprirodzené substancie ako sú ropné látky v podobe parafínu alebo vazelíny, ktoré vytvárajú kožnú oklúziu, zabraňujú jej voľnému dýchaniu a vylučovaniu toxínov. Konzervácia našich preparátov spočíva vo výťažkoch z grepových jadier, potravinárskom Benzoane sodnom v úplne bezpečnej koncentrácii pre pokožku a v konopnom terpene.V súčasnej dobe vyvíjame úplne prírodný konzervačný systém na princípe využitia zákonitostí našej prírody. a konopného terpenu.

Článok sme prebrali a preložili zo stránky www.lekarna.cz

Publikoval Cannaderm